Časté dotazy (FAQ)

Jak funguje převod z pásku videokazety VHS do počítače a na DVD?
Abychom mohli vaše filmy z videokazety dát na DVD, musíme je nejprve digitalizovat – převést na digitální záznam a uložit do počítače. K tomu slouží tzv. analogově digitální převodníky (my používáme špičkové výrobky společnosti Canopus). Při digitalizaci každou sekundu VHS záznamu rozdělíme na stovky malých dílů, kterým podle jejich obsahu přiřadíme digitální obsah. S taktou uloženými daty počítač dokáže pracovat – jsou pro něj srozumitelná. Pokud chcete vědět více, podívejte se na téma převodu na Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/A/D_převodn%C3%ADk
V jakém formátu bude film na DVD?
Váš film bude nově kódován ve formátu MPEG2, což je nejobvyklejší formát, který zachovává nejvyšší kvalitu obrazu v kombinaci s rozumným objemem dat, který se vejde na jedno DVD. Více o kódování se dozvíte opět na Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/MPEG2.
Kde si můžu videofilm převedený na DVD přehrát?
DVD, které bude obsahovat váš film v digitální formátu MPEG2 si můžete přehrát na vašem notebooku, počítači i na mobilních telefonech, MP4 přehrávačích, iPodech anebo je uložit na Youtube. Budete tak k nim mít nejen pohodlný a rychlý přístup odkudkoliv, ale můžete je také snadno poslat a sdílet s dalšími lidmi.
Kolik filmů se vejde na jedno DVD?
Na jedno DVD nahrajeme 60 minut záznamu v nejvyšší možné kvalitě – včetně rozčlenění do kapitol po 5 minutách pro snadnější vyhledávání konkrétního místa. Pro co nejvyšší kvalitu a trvanlivost uložení vašich vzpomínek používáme prvotřídní DVD japonské značky JVC. Rozhodli jsme se pro ně proto, že při testování prokázala velmi vysokou stálost uložených dat v čase. Co to znamená? Že vaše vzpomínky by měly na disku v nezměněné podobě vydržet až 50 let.
Jak dlouho ještě vydrží videokazeta a technologie VHS?
Technologie VHS je už stará (první přehrávač videokazet byl uveden na trh v polovině 70. let minulého století) a překonaná, analogový záznam na pásek je daleko méně kvalitní než digitální na DVD a mnohem náchylnější k poškození či zničení. Pásek se může snadno poškodit, přetrhnout či zmagnetizovat. Páskové videokazety podléhají stárnutí – jejich opakovaným přehráváním se snižuje kvalita záznamu, objevuje se šum, tmavne obraz, samotný pásek se natahuje nebo se opotřebují mechanické prvky kazety. Málokdo navíc dnes vlastní VHS přehrávač a i proto je dobré využít přepis z vhs na dvd.
Jak dlouho zůstane video na DVD v původní kvalitě?
Technologie DVD dosud neexistuje tak dlouho, abychom mohli přesně odpovědět na základě vlastních zkušeností. Stárnutí DVD se naštěstí dá velmi věrohodně nasimulovat a testovat. Námi používaná DVD japonské značky JVC si zachovávají původní kvalitu záznamu i po nasimulovaném stáří 50 let. A co víc – při kvalitním skladování a přiměřené péči výrobce uvádí, že jeho DVD vydrží i celé jedno století!
Nemůže se záznam při digitalizaci poškodit?
Pokud je samotná zdrojová VHS již poničena natolik, že nelze přehrát, její digitalizace není možná. Samotným převodem analogového záznamu do digitální podoby ovšem videozáznam poškodit nijak nelze.
Jak kvalitní bude video převedené z videokazety na DVD?
Dekódování zdrojového záznamu i převod z VHS na DVD provádíme vždy v nejvyšší možné kvalitě. Limitováni přitom jsme pouze kvalitou původního záznamu.
Jak dostanu DVD zabalené?
Pro stálost vašich vzpomínek převedených z VHS na DVD je důležité i kvalitní skladování, kterému pomáhá dobrý obal. Součástí naší služby je proto kvalitní plastový průhledný box. To nám umožňuje vám nabídnout dárek – zdarma potištění DVD motivem a textem podle vašeho přání.

Item added to cart.
0 items -